Mamy przyjemność poinformować, iż na ulicach Bełżca pojawiły się nowe, dwustronne tablice z nazwami ulic, zabytków, pomników przyrody i atrakcji  turystycznych.

Dwustronne tabliczki są koloru niebieskiego, a nazwy ulic białego, co poprawia ich czytelność. Dodatkowym elementem graficznym na każdej z nich jest herb gminy. Do oznakowania zabytków, pomników przyrody i atrakcji turystycznych użyto koloru białego i brązowego, który jest powszechnie stosowany na terenie całej Polski.

Tabliczkę tworzy ramka z profilu zamkniętego z uchwytami mocującymi blachę aluminiową pomalowaną proszkowo, z uchwytami mocującymi tą blachę. Treść tabliczki wydrukowana jest metodą druku lateksowego na folii samoprzylepnej, odblaskowej, powlekanej ochronną folią UV.

Tabliczki zamontowane są na stylizowanych słupach:  stalowo – żeliwnych zwieńczonych ozdobną żeliwną  główką, której średnica jest proporcjonalna do średnicy trzonu słupka.

Łącznie na terenie Bełżca ustawiono 60 słupków i 114 tabliczek.

Celem naszym – mówi Wójt Gminy Andrzej Adamek – było to aby poprawić  ład przestrzenny i wizerunek gminy, a tym samym podnieść  jej rangę turystyczną . Oczywiście bardzo ważną i skuteczną cechą niniejszego oznakowania jest łatwość rozpoznawania i komunikatywność ,co mamy nadzieję wpłynie na poprawę ładu wizualnego i na jakość przestrzeni publicznej. Ułatwi to tym samym przemieszczanie się po gminie, odnajdowanie miejsc, budynków oraz atrakcji turystycznych. System takiej informacji  posłuży zarówno mieszkańcom jak i przyjezdnym.

Relacja fotograficzna:

 

Liczba odwiedzin strony